Шаблоны для Joomla 3 здесь

4K modelis

Šiais mokslo metais mūsų mokykla dalyvauja  projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ 4K modelio („aš kuriu, aš keičiuosi, aš kitiems, aš su kitais“) piloto starte, kuriame dalyvauja  Pasvalio, Alytaus, Kaišiadorių, Panevėžio ir Rokiškio savivaldybės. Rajone kartu su mūsų mokykla projektą vykdo Pasvalio Svalios progimnazija  ir Pasvalio P. Vileišio gimnazija.

Jums tikriausiai kyla klausimas kas tai yra 4K modelis. 4K modelis yra paremtas mokinių savarankišku bei prasmingu dalyvavimu savišvietos ir neformaliose veiklose. Jį sudaro 4 sritys:

  • AŠ KURIU. Šioje srityje atsiskleidžia mokinio kūrybiniai sugebėjimai.
  • AŠ KEIČIU (-UOSI). Šioje srityje keičiasi mokinio asmenybė ar daromas teigiamas pokytis jo aplinkoje.
  • AŠ SU KITAIS.  Šioje srityje mokinys tobulina komandinius įgūdžius: komunikaciją,  bendradarbiavimą, kuria naujas ar stiprina senas pažintis.
  • AŠ KITIEMS. Šioje srityje mokinys geriau supranta socialines problemas, tampa pilietiškesniu ar galbūt atranda pašaukimą savanorystei.

4K modelis per ugdomuosius pokalbius ir refleksijas padės mokiniams ugdytis gebėjimą kelti asmeninius tikslus, planuoti laiką, fiksuoti savo pažangą bei įsivertinti progresą.

Šio modelio įgyvendinimo etapai:

  1. Mokinys išsirenka veiklas, kurios jį domina ir išsikelia tikslus, kuriuos norėtų pasiekti tose veiklose.
  2. Mokinys vykdo savo nusimatytas veiklas, reflektuoja savo patirtis.
  3. Mokinys įsivertina, ar pavyko pasiekti išsikeltus tikslus, kokios pamokos buvo išmoktos ir kaip būtų galima tobulėti pasirinktoje veikloje ateityje.

Plačiau: http://kurklt.lt/projektai/4k-modelio-igyvendinimas/

 

Mokykloje 4K koordinatorės: Vilija Sakalauskė ir Sonata Briedienė

Mokyklos nuotrauka apatinėje juostoje