Здесь нашел интересный обзор

Erasmus+ projekto „Critical Science Detectives“ naujienlaiškiai supažindina su pagrindinėmis projekto partnerių veiklomis. Paskutiniame numeryje pristatyta mūsų mokyklos idėja, kaip galima paprastais būdais sumažinti Covid-19 viruso plitimą ir patiems išlikti sveikiems. Paprastas ir visiems prieinamas būdas – vaistažolių arbata.

 

Critical Science Detectives Newsletter3_March2021

Critical Science Detectives Newsletter1 Sept2020-1

Critical Science Detectives Newsletter2 Dec2020

 

2021 m. sausio 13 d. vyko Erasmus+ projekto „Critical Science detective“ partnerių susitikimas. Su projekto draugais iš Danijos, Suomijos, Ispanijos, Lenkijos, Graikijos, Rumunijos susitikome virtualiai. Aptarėme projekto veiklas, visi partneriai pristatė tai, ką šiuo sudėtingu laikotarpiu sukūrė. Mūsų veiklas apie vaistažoles, jų naudą pristatė Urtė Baltrušiūnaitė ir Urtė Jelinskaitė. Mergaitės informavo ir apie sausio mėnesį paskelbtą akciją mokykloje „Arbatos puodelio galia“.  Stengiamės, atlikdami ir mažus darbus, mokslą įžvelgti visur, ypač artimiausioje savo aplinkoje.

Daugiau projekto informacijos galite rasti čia: https://youngsciencedetectives.eu/

 

 

 

Kviečiame dalyvauti akcijoje

„Arbatos puodelio galia“

         Pasaulio greitąjį traukinį sustabdžiusi COVID – 19 pandemija pakeitė mūsų gyvenimus, mūsų planus. Jau nemažą laiko dalį mokomės namuose, labai riboti popamokinė veikla, Erasmus+ projektų susitikimai taip pat vyksta tik nuotoliniu būdu.

         O kad galėtume grįžti į įprastą gyvenimą, karantino metu kaip niekada turime būti atsakingi ir vieningi, suprasti, kad mes galime prisidėti prie pandemijos plitimo sustabdymo. Kaip? Visų pirma, elgdamiesi atsakingai ir taip saugodami save ir kitus. Antra – mes turime stiprinti savo sveikatą. Nesiūlome nieko ypatingo, tik kviečiame dalyvauti sausio mėnesio akcijoje - pasiruošti sveikatą stiprinančios arbatos puodelį bei pasidalinti receptu. Ir visai nesvarbu, ar žinote savo šeimos unikalų receptą, ar sukursite naują, dar niekieno neskanautą, svarbiausia - nepamirškite juo pasidalinti.  Lai šis paprastas būdas padeda ne tik stiprinti sveikatą, bet ir suburia šeimos narius jaukiai arbatos gėrimo valandėlei, kai atrasime laiko patiems artimiausiems žmonėms.

         Patikėdami patys ir kitus įtikinsime, kad ir būdami namuose galime veikti ir keisti bent jau savo asmeninį gyvenimą, visi kartu galime įveikti sunkumus, stresą, saviizoliaciją, nusivylimą ir tokiu paprastu būdu kovoti su klastinguoju virusu.

         Receptus ir nuotraukas siųskite mokytojai L. Gertienei, klasių vadovams,  o akcijos akimirkomis pasidalinsime ne tik mūsų mokyklos interneto svetainėje bei Facebook puslapyje, bet ir su projektų draugais Europoje.

 

„Young Students As Critical Science Detectives“

Spalio 13–15 d. Danijos miesto Roskilde universitete įvyko pirmasis projekto „Young Students as Critical Science Detectives“ susitikimas. Šiame projekte dalyvauja septynios valstybės: Danija, Suomija, Katalonija (Ispanija), Rumunija, Lenkija, Lietuva ir Graikija. Pirmosios trys valstybės dalyvauja kaip žinių ir kokybės partneriai, o kitos keturios šalys – tai praktiniai partneriai, kurie į projekto veiklą įtraukia mokinius.

 

Vizito metu aptarti projekto tikslai ir uždaviniai, nubrėžtos gairės tolesniam projekto vykdymui, suplanuotos tolimesnės veiklų kryptys, aptarti konkretūs darbai, patikslinti susitikimų terminai.

 

Viešnagės metu danai suorganizavo ekskursijas po Roskildės senamiestį, modernų ir šiuolaikišką miesto universitetą. Taip pat aplankėme Danijos sostinė Kopenhagą.

 

 

    

Mokyklos nuotrauka apatinėje juostoje