YOUNG STUDENTS AS POLITICS GAME CHANGERS

Žaidimo keitėjai: naujas modelis skatinti jaunimo įsitraukimą į politiką

 

Projekto „Game changers“ logotipo konkursui pasiūlyti projekto partnerių kurti logotipai

 

Apibendrinta projekto veikla

 

Metų jaunimo apdovanojimai Pasvalyje

 

Pasvalio jaunimo apdovanojimai, kasmet organizuojami nuo 2017 m., jau tampa gražia tradicija. Tradiciją puoselėja VšĮ Socialinė iniciatyva – socialinio verslo įmonė, įsteigta siekiant daryti teigiamą socialinį poveikį jaunimo, vietos bendruomenėms, kitoms socialinėms grupėms. Šia iniciatyva siekiama tinkamai įvertinti jaunus žmones, kurie veikia ir dirba savo bendraamžių labui, kad visi rajono gyventojai, tiek patys jauniausi, tiek vyresni, išgirstų ir pamatytų iniciatyvius jaunuolius, jų pasiekimus, bei pokyčius. Siūlomos nominacijos:

Metų jaunimo organizacija – jaunimo organizacija, aktyviai veikianti, bendradarbiaujanti, įgyvendinanti naujas idėjas, rašanti projektus bei dalyvaujanti tiek visuomeniniuose, tiek kitų jaunimo organizacijų renginiuose.

Metų jaunimo iniciatyva – projektas, akcija arba iniciatyva, kuri sulaukė didelio pasisekimo tarp jaunimo ir sujungė daug žmonių, galbūt tai yra tęstinis projektas, veikla.

Metų jaunimo ambasadorius – asmuo, kuris aktyviai veikia kartu su jaunimu, neša daug gerų žinių apie jaunų žmonių nuveiktus darbus, savo veikla bei pasiekimais garsinantis Pasvalio rajoną nacionaliniu ir (arba) tarptautiniu mastu.

Metų jaunimo partneris – įmonė arba asmuo, kuris neatsisako paremti jaunimo, maloniai bendradarbiauja bei skatina aktyvią jaunų žmonių veiklą.

Metų jaunimo lyderis – asmuo, motyvuojantis kitus siekti ir įgyvendinti užsibrėžtų tikslų, aktyviai vienijantis, telkiantis jaunus žmones vykdyti bendras iniciatyvas ir veiklas, skatinantis kitus užsiimti savanoryste bei mėginantis išspręsti Pasvalio rajono jaunimo problemas.

Metų savanoris – asmuo, aktyviai veikiantis ir įsitraukiantis į įvairią visuomeninę ir jaunimo organizacijų veiklą bei miesto renginius. Jis yra puikus pavyzdys žmogaus, kuriam neatlygintinas užsiėmimas visuomenei naudinga veikla yra be galo svarbus, motyvuojantis ne tik jį patį, bet ir aplinkinius, o taip pat ir pakeičiantis įprastą gyvenimo tėkmę.

Pasibaigus kandidatų atrankai skelbiamas balsavimas, kurio metu kiekvienas turi galimybę išrinkti geriausius iš geriausių!

Šiemet šiam garbingam apdovanojimui nominacijai „Metų jaunimo ambasadorius“ už jaunimo įtraukimą į tarptautinius projektus nominuota Lėvens pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja, Erasmus+ projektų koordinatorė mokykloje Liudmila Gertienė!

 

Linksma, energinga ir prasminga sporto diena!

Sportinės rungtys, kvadrato ir futbolo žaidimas kunkuliavo sportiniu azartu. Žygyje „Mano miestas Pasvalys“ iš naujo atradome miesto istoriją ir aplankėme gražiausias miesto vietas. O dalyvaudami „Solidarumo bėgime“ padovanojom gerumo spindulėlį tiems, kam jo labiausiai reikia.

Džiaugiamės būdami Erasmus+ projekto „Game changers“ dalyviai ir įrodydami, kad maži mūsų žingsniai gali būti labai prasmingi.

Tolerancijos diena

Vykdydami Erasmus+ projektą „Game changers“ minėjome tarptautinę Tolerancijos dieną! Piešiniuose, skirtuose tolerancijos dienai paminėti, mokiniai sudėliojo žodžius, jausmus, mintis, spalvas, prisiminimus... Mažas, bet labai svarbias, kiekvienos dienos detales, iš kurių susideda įvairiaspalvis mūsų gyvenimas. Būkim tolerantiški!

 

 

Young students as political game changers developing an easy-to-use model for secondary schools to help engage young students in politics based on their own interests and their 21st century culture

„Game changers“

2020-03-03 – 07 Erasmus+ projektas „Game changers“ pakvietė mūsų mokyklos komandą į pavasariškai žalią ir istoriškai turtingą Figueres miestą, esantį Katalonijos regione (Ispanija). Mokinių ir mokytojų komandos iš Lenkijos, Slovėnijos, Katalonijos, Graikijos ir Turkijos susitikimo metu „tapo“ politikais. Mokiniai svarstė ir kūrė planus apie galimus savo veiksmus ir darbus, kurie padėtų klestėti ir augti savo artimai aplinkai: mokyklai, bendruomenei, o taip pat diskutavo apie tai, kas galėtų kiekvieno kasdienybėje keistis, kad visas pasaulis tvirtėtų ekonomine, ekologine ir ,apskritai, išlikimo prasme. Sudėtingas ir prasmingas diskusijas vainikavo asmeniniai sertifikatai. Smagu, kad pakako laiko apžiūrėti žydintį Figueres (reiškia figmedžiai) miestelį, kurį išgarsino Salvadoras Dali. Pastarasis čia gimė ir įkūrė savo paties muziejų – teatrą, kurį, po įtempto darbo, aplankėme ir mes.

  

Mokyklos nuotrauka apatinėje juostoje