Tartptautinė mokyklų sporto šventė

 

     Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje įvyko jau tradicine tapusi tarptautinė sporto popietė, kurioje dalyvavo draugiškus santykius puoselėjančios Latvijos Respublikos Bauskės pagrindinės mokyklos, Kupiškio P. Matulionio progimnazijos ir mūsų miesto Lėvens pagrindinės mokyklos bendruomenės. Šventę atidarė mokytojos A. Vyčienės vadovaujami 3a klasės mokiniai, svečius pasveikino mokyklos direktorė L. Rauckienė. Prieš prasidedant 5–6 klasių mokinių varžyboms, buvo atliekama grupinė mankšta, po kurios pirmieji į starto vietą stojo judriųjų estafečių dalyviai.

 

     Po atkaklios kovos rungtį laimėjo Kupiškio mokiniai. Antroji sportinė rungtis – krepšinio baudų metimai. Pirmieji prie baudos linijos stojo berniukai, po keturis iš kiekvienos komandos. Čempionu tapo Kupiškio mokyklos mokinys A. Titenis, pataikęs 10 iš 10 metimų. Antrąją vietą iškovojo mūsų mokyklos mokinys J. Petraitis, pataikęs 8 baudos metimus, o trečiąją vietą su 7 taikliais metimais pasidalino kupiškėnas M. Griciūnas su pasvaliečiu D. Taučkėla.

     Šventę vainikavo pagrindinis sporto reginys – krepšinio varžybos. Pirmieji susirungė Lėvens ir Bauskės mokyklų berniukai. Teisėjo M. Bindzos finalinis švilpukas skelbė šeimininkų pergalę rezultatu 35:16. Trumpai atsikvėpę mūsų mokyklos krepšininkai pradėjo kovą su kupiškėnais ir, deja, pralaimėjo 13:37. Pastarieji, nugalėję svečius iš Bauskės 25:7, tapo krepšinio turnyro nugalėtojais. Geriausi ir rezultatyviausi krepšinio žaidėjai buvo Kupiškio mokiniai A. Totoris ir T. Urbanovičius, pasvaliečiai D. Taučkėla, J. Petraitis ir A. Karka bei svečiai iš Bauskės G. Škutans ir E. Maikūns.

     Susumavus visų sporto rungčių rezultatus absoliučiais nugalėtojais paskelbti Kupiškio mokyklos mokiniai, antrąją vietą iškovojo mūsiškiai, o bronzinę vietą užėmė svečiai iš Bauskės. Apdovanojimų, vienos maloniausių šventės akimirkos metu, visiems dalyviams įteikti padėkos raštai ir dovanėlės, įvertinti geriausieji.

     Renginio pabaigoje visi dalyviai tryško džiaugsmu, aktyviai bendravo, dalinosi patirtais įspūdžiais, naudinga patirtimi, vaišinosi saldumynais ir suderino kitos šventės datą, kuri vyks šių metų gegužės mėnesį kaimyninėje Latvijoje.

     Šventės dalyviai ir organizatoriai nuoširdžiai dėkoja rėmėjams M. Karkai, J. Čypaitei, R. Račinskiui ir A. Kairiui bei visiems prisidėjusiems, be kurių šis renginys nebūtų įmanomas.

 

Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja

Vilija Mačėnienė

 

nuotrauka viršus