Joomla шаблоны бесплатно http://joomla3x.ru

25-oji Panevėžio krašto olimpiada

Šių metų, balandžio 11 dieną, Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje vyko Panevėžio krašto 5–9 klasių jaunųjų matematikų 25- oji olimpiada, kurioje dalyvavo 140 mokinių ir apie 60 mokytojų iš Panevėžio apskrities rajonų. Pas mus svečiavosi delegacijos iš Panevėžio miesto ir rajono, Pakruojo, Rokiškio, Kupiškio, Biržų, Pasvalio miestų ir kaimų mokyklų mokiniai ir mokytojai. Kad toks renginys kasmet vyksta vis kitame Panevėžio krašto rajone, esame dėkingi Panevėžio rajono matematikos mokytojų asociacijos pirmininkei , mokytojai ekspertei, Erikai Tumėnaitei.

Renginys prasidėjo nuotaikinga programėle, kurią ruošė Pasvalio Lėvens mokyklos pirmokai su savo mokytoja Rita Balčiauskiene, pasirodė meno vadovės Dalės Norvydienės ruošti pramoginių ir sportinių šokių būrelio šokėjai. Renginio dalyvius pasveikino  mokyklos direktorė Lina Rauckienė, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas dr. Gvidas Vilys.

 

 Kol mokiniai atliko užduotis, mokytojai susipažino su Pasvalio miestu, jo istorija, lankėsi prie Žalsvojo šaltinio, prie paminklo Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Žygimantui Augustui, susitiko su senojo Lėvens tilto muzikantu Antanėliu, po to Pasvalio kultūros namuose žiūrėjo režisieres  Astos Simonaitės su gimnazistais pastatytą spektaklį „Nesibaigiantis kelias“.

Kol vieni mokytojai vertino mokinių atliktus darbus, kiti susipažino su Lėvens pagrindine mokykla, bendravo prie kavos puodelio. Tuo metu, visų delegacijų mokiniai, lydimi mokytojų ir mokinių savanorių vyko į Pasvalio centrą, kur jų laukė edukacinės programos. Penktokai lankėsi Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje, šeštokai- Pasvalio muzikos mokykloje ir Dailės skyriuje, septintokai- Pasvalio Kultūros centre, aštuntokams ir devintokams vyko muziejaus edukacija „Pasvalio detektyvas“.

 

Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad kaimo mokyklų tarpe I vieta atiteko Panevėžio rajonui, II vieta – Rokiškio rajonui, III – Pasvalio rajonui. Miestų tarpe I vieta atiteko Panevėžio miestui, II vieta – Rokiškio miestui ir III vieta – Pasvalio miestui. Varžybos buvo ne tik komandinės, bet ir asmeninės. Džiugu paminėti, kad į nugalėtojų gretas pateko ir mūsų miesto ir kaimų mokiniai., tai yra Pumpėnų gimnazijos 8 kl. mokinys Pijus Jovaiša, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių skyriaus 6 kl. mokinė Sanija Pipinytė, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 7 kl. mokinys Jokūbas Jurgaitis, Pavalio P. Vileišio gimnazijos devintokas Matas Gudliauskas ir Vaškų gimnazijos devintokė Rugilė Aniūnaitė. Šie mokiniai buvo apdovanoti Pasvalio rajono savivaldybės administracijos įsteigtais papildomais prizais už mūsų rajono vardo garsinimą.

Renginio uždarymo metu, Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, kartu su Pasvalio rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vyriausiaja specialiste Vida Stokienė bei Pasvalio Lėvens  pagrindinės mokyklos direktore Lina Rauckiene visiems dalyviams įteikė atminimo dovanėles.

 

Išminčiaus, I viceišminčiaus, II viceišminčiaus titulus pelnę (kiekvienoje klasės grupėje) mokiniai buvo apdovanoti Diplomais ir Pasvalio molio suvenyrais, o juos olimpiadai ruošę mokytojai ir  užduočių rengėjai - padėkos raštais. Visi mokiniai, neužėmę prizinių vietų, atminimui išsivežė ne tik gražius prisiminimus, bet ir po atvirukų komplektą apie Pasvalį.

 

Džiugu, kad toks didelis būrys jaunųjų matematikų turėjo galymybę išbandyti savo jėgas olimpiadoje ir tikime, kad kitais metais jų tik daugės. Sekančiais metais – 26-oji Panevėžio krašto 5–9 klasių jaunųjų matematikų olimpiada vyks Biržuose.

Didelis AČIŪ Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui, Pasvalio Švietimo pagalbos tarnybai, Pasvalio rajono matematikos būrelio nariams, rėmėjams (kurie panoro likti nežinomais), Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos mokytojams ir mokiniams savanoriams, be kurių šis renginys nebūtų įvykęs.

Pasvalio rajoninio matematikos mokytojų būrelio pirmininkė Birutė Demenienė

 

 

nuotrauka viršus